Megjelent a vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések támogatása pályázat, amelyhez kombinált mikrohitel igénybevétele szükséges a Felhívás rendelkezései szerint. Két fő célterületet érint a pályázat: helyben telepített saját szoftver bevezetése és felhőalapú szolgáltatások bevezetése.
A pályázat várhatóan 2017. január 31-től adható be.

 

Vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhőalapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatása

GINOP-3.2.2-8.2.4-16

 

JELEN TÁJÉKOZTATÓ A PÁLYÁZAT TÁRSADALMASÍTÁS ALATT LÉVŐ FELHÍVÁSA ALAPJÁN KÉSZÜLT, TARTALMA A PÁLYÁZAT TÉNYLEGES MEGJELENÉSE UTÁN VÁLTOZHAT!!

 

Kik pályázhatnak?

a) mikro-, kis- és középvállalkozások,

b) amely rendelkezik legalább egy lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele, továbbá

c) amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 2 fő volt,

d) a megvalósítási helyszínen (kivéve Budapest és Pest megye) legalább egy fő állandó foglalkoztatottat alkalmaznak vagy alkalmazni fognak legkésőbb a projektmegvalósítás befejezéséig;

 

Mire pályázhatnak?

Támogatható tevékenységek

A konstrukcióban két célterületre lehet együttesen vagy külön-külön támogatási kérelmet benyújtani:
  • Vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések támogatása - on-premise vagy in house módon, vagyis vállalkozáson belül történt üzleti IKT rendszer, illetve alkalmazás bevezetés (helyben telepített saját szoftver bevezetése Felhívás 2. számú melléklete szerint).
  • Felhőalapú (IaaS, PaaS, SaaS) és egyéb online vállalati szolgáltatások, megoldások terjesztése és bevezetése a kkv-k körében (felhőalapú szolgáltatások bevezetése Felhívás 3. számú melléklete szerint).

Mindkét célterület esetében azon üzleti IKT megoldások támogathatóak, melyek az alábbi funkcionális területekre vonatkoznak:

1.      Vállalati CRM, értékesítés terület;

2.      Gyártási terület;

3.      Humán erőforrás menedzsment és bérszámfejtés;

4.      Kontrolling és döntéstámogatás;

5.      Beszerzési, logisztikai terület;

6.      Táv- és csoportmunka támogatás;

7.      Pénzügyi, számviteli terület;

8.      Internetes értékesítés (Vállalati webáruház)

9.      Internetes megjelenés (Vállalati portál);

10.  Munkafolyamat-irányítási megoldás (workflow);

11.  Elektronikus iratkezelési megoldás;

12.  Tudásmenedzsment specializált megoldás;

 

Kizárólag a helyben telepített saját szoftver esetében az alábbi üzleti IKT megoldások támogathatóak:

 

13.  Adott funkcionális területhez kapcsolódó mobil technikát használó rendszer/megoldás;

14.  Térinformatikai és földrajzi információs (GIS) specializált rendszer;

15.  RFID technológiát alkalmazó specializált rendszer;

 

Kizárólag a felhőalapú szolgáltatások esetében az alábbi üzleti IKT megoldások támogathatóak:

 

16.      Online (elektronikus) fizetési megoldás;

17.      Szolgáltatásmenedzsment;

 

A bevezetni kívánt rendszer, megoldás, szolgáltatás meg kell, hogy feleljen az általános, továbbá a felsorolt rendszerekre (1-17. funkcionális területekre) vonatkozó követelménylistának, illetve az ott részletesen meghatározott kritériumoknak, követelményeknek (TESZOR lista alapján a helyben telepített saját szoftverek esetében).
 

Egy támogatási kérelem keretében több funkcionális területre irányuló fejlesztéssel is lehet pályázni az alábbiak figyelembe vételével:

a) Az 1-17. funkcionális területekből legalább két funkcionális terület kell, hogy kiválasztásra kerüljön, továbbá a helyben telepített saját szoftver bevezetése esetében 8-15. funkcionális terület csak az 1-7. funkcionális terület közül választott támogatható tevékenységgel együtt, illetve a felhőalapú szolgáltatások bevezetése esetében 9-12 és 16-17. funkcionális terület csak az 1-8. funkcionális terület közül választott támogatható tevékenységgel együtt pályázható. A helyben teljesített saját szoftverek és a felhőalapú szolgáltatások célterületek között ennek teljesítésében van átjárhatóság.

b) A 8. Internetes értékesítés (Vállalati webáruház) és a 9. Internetes megjelenés (Vállalati portál) funkcionális területek együttesen nem pályázhatóak. A vállalati webáruházhoz vagy vállalati portálhoz kapcsolódó mobileszközökre történő optimalizációval kapcsolatos tevékenységek, költségek csak a 8. vagy 9. funkcionális területen támogathatók (a 13-as alatt nem).

c) Amennyiben a projektgazda vagy elődszervezete a korábbi időszakban (GOP, KMOP), vagy a GINOP más konstrukciójának (pl. 1.2.1, 1.2.2, 1.2.3 1.3.3) keretében, már támogatásban részesült adott funkcionális területre irányuló fejlesztésben, és ha annak a projektnek még tart a fenntartási időszaka, jelen konstrukció keretében ugyanarra vonatkozó terület nem támogatható.

d) Meglévő informatikai rendszer esetén a fenti funkcionális területekkel való modulbővítésre, vagy meglévő, de korszerűtlenné vált rendszer teljes cseréjére is van lehetőség pályázni, az alábbi továbbfejlesztések azonban nem támogathatók:

  • Meglévő, adott típusú rendszer felhasználószám bővítése
  • Meglévő webáruház vagy honlap esetén kizárólag tartalomfrissítés, arculat átalakítás
  • Meglévő rendszer, saját rendszer vagy felhőalapú megoldás által lefedett terület kiegészítése (add-on)
  • A hibrid projektek, azaz az egy funkcionális területen helyben telepített és felhő alapú megoldást is tartalmazó fejlesztések, támogathatók, de ugyanazon funkcionális terület vagy csak helyben telepített, vagy csak felhő alapú rendszerben valósítható meg.
  • Meglévő, adott típusú rendszer verziófrissítése. Csak önmagában az adott üzleti IKT megoldás CMS-ének átnevezése is ennek minősül.

A Felhívás keretében a fentiek figyelembevételével az alábbi tevékenységek támogathatóak a releváns elszámolható költségek alkalmazásával hibrid megoldások esetében:

I. Vállalati folyamatmenedzsment, elektronikus kereskedelmi rendszerek és mobil technikák bevezetéséhez és működtetéséhez szükséges informatikai eszközök beszerzése

II. Vállalati folyamatmenedzsment, elektronikus kereskedelmi rendszerek és mobil technikák bevezetéséhez és működtetéséhez szükséges immateriális javak beszerzése

III. Vállalati folyamatmenedzsment, elektronikus kereskedelmi rendszerek és mobil technikák bevezetésének szakmai megvalósításhoz kapcsolódó szolgáltatási, tanácsadási és betanítási tevékenységek

IV. Felhőalapú és egyéb online elérhető üzleti szolgáltatások bevezetésének szakmai megvalósításához kapcsolódó szolgáltatási, tanácsadási és betanítási tevékenységek

V. Kötelezően megvalósítandó nyilvánosság biztosítása (önállóan nem támogatható).

Helyben telepített saját szoftver bevezetése esetében csak az I-III. és V. pontok, a felhőalapú szolgáltatások bevezetése célterület esetében csak az I. (csak kliensoldali eszközök beszerzése esetén), illetve a IV-V pontok alkalmazhatóak. A konstrukció felhőalapú szolgáltatások bevezetése célterületén az igénybe venni kívánt üzleti megoldások szolgáltatási / bérleti díja legfeljebb 22 hónapig lehet támogatható.

 

Mekkora összegre lehet pályázni?

Az összköltség összetétele: vissza nem térítendő támogatás (35-40%)+ kölcsön (50-55%) + min. 10% önrész.

A vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 1 millió Ft, maximum 24 millió Ft lehet, ha mind a két célterületet egyaránt érintő támogatási kérelemről van szó.

  • A Helyben telepített saját szoftver célterületet érintő (rész)támogatási kérelem esetén maximum 16 millió Ft.
  • A felhőalapú szolgáltatások bevezetése célterületet érintő (rész)támogatási kérelem esetén maximum 8 millió Ft.

A vissza nem térítendő támogatás maximális mértéke a GINOP 3.2.1 projekt keretében a támogatást igénylő részéről már megszerzett „Digitálisan felkészült vállalkozás” minősítés és a 3.2.1 projektben létrehozott voucher rendszerben megtalálható (minősített) infokommunikációs üzleti megoldás, rendszer megrendelése esetén az összes elszámolható költség 40%-a, egyéb támogatást igénylő esetében 35%-a lehet.

A kölcsön összege: minimum 1,25 millió Ft, maximum 37,5 millió Ft lehet, utóbbi csak akkor, ha mind a két célterületet egyaránt érintő támogatási kérelemről van szó.
A helyben telepített saját szoftver bevezetése célterületet érintő (rész)támogatási kérelem esetén a maximális kölcsön összeg 25 millió Ft lehet. A felhőalapú szolgáltatások bevezetése célterületet érintő (rész)támogatási kérelem esetén a maximális kölcsön összege 12,5 millió Ft lehet.

A kölcsön mértéke a GINOP 3.2.1 projekt keretében a támogatást igénylő részéről már megszerzett „Digitálisan felkészült vállalkozás” minősítés és a 3.2.1 projektben létrehozott voucher rendszerben megtalálható (minősített) infokommunikációs üzleti megoldás, rendszer megrendelése esetén az összes elszámolható költség minimum 50%-a, egyéb támogatást igénylő esetében minimum 55%a lehet.

Kölcsön kamata: 1%/év, nincs kezelési költség, nincs rendelkezésre tartási díj, nincs előtörlesztési díj, nincs szerződésmódosítási díj, van késedelmi kamat.
Felmerülő költségek: közjegyzői díj, értékbecslői díj.

 

Kötelező vállalás:

a) Üzemi eredmény növekedése

A projektmegvalósítás befejezési évét közvetlenül követő 2. üzleti évben a kedvezményezett üzemi (üzleti) tevékenység eredmény növekedésének el kell érnie a támogatási kérelem keretében elnyert vissza nem térítendő támogatás értékének legalább 25%-át.

 

VAGY

 

b) Elektronikus értékesítésből származó éves nettó árbevétel növekedése

A projektmegvalósítás befejezési évét közvetlenül követő 2. üzleti évben az elektronikus értékesítésből származó éves nettó árbevétel növekedésének (vállalkozói adóalapba beszámított bevételének) el kell érnie a támogatási kérelem keretében elnyert vissza nem térítendő támogatás értékének legalább 120%-át.

 

ÉS

 

c) A támogatott vállalatnál a támogatási kérelem keretében bevezetett vállalati folyamatmenedzsment és e-kereskedelmi modulok, felhőalapú online üzleti szolgáltatások száma

 

 A pályázat elbírálásakor előnyt jelentő szempontok:

  • Működés időtartama
  • Mikro- és kisvállalkozás
  • Projektben fejleszteni kívánt funkcionális területek magasabb száma (3,4,5 vagy akár több)
  • Irinyi Tervvel való összhang

Benyújtási határidő:

A támogatási kérelmek benyújtása 2017. január 31-től 2019. január 31-ig lehetséges.

 

Pályázatfigyelés, fejlesztési csomagok, Pályázati audit, pályázati tanácsadás, pályázatírás, Projektmenedzsment, monitoring, Közbeszerzés, Pályázatdoktor, Projekt disszemináció

VIPInfo Kreatív Stúdió - weboldal készítés, honlapkészítés, keresőoptimalizálás, grafikai munkák