Megjelent az eszközbeszerzéses pályázat kapacitásbővítésre fókuszálva, kisebb pályázati összeggel (5-25 millió Ft) is. A beszerezhető eszközök köre itt is korlátozott, de ezen pályázat keretében szabad vállalkozási zónában nem feldolgozóipari cégek is pályázhatnak. A pályázat benyújtásának kezdete a tervezetthez képest (2016.11.15) várhatóan csúszni fog, de a felkészülést a pályázatra  a nagy érdeklődésre tekintettel érdemes megkezdeni.

 

Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása

GINOP 1.2.2-16

 

JELEN TÁJÉKOZTATÓ A PÁLYÁZAT TÁRSADALMASÍTÁS ALATT LÉVŐ FELHÍVÁSA ALAPJÁN KÉSZÜLT, TARTALMA A PÁLYÁZAT TÉNYLEGES MEGJELENÉSE UTÁN VÁLTOZHAT!!

 

Kik pályázhatnak?

Mikro-, kis-, és középvállalkozások;

a) amelyek, vagy amelyeknek 50%-nál nagyobb tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozása vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolódó vállalkozása rendelkezik legalább egy lezárt (beszámoló/SZJA bevallással alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, melybe az előtársaságként való működés időszaka nem számít bele;

b) amelyek, vagy amelyeknek 50%-nál nagyobb tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozás vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolódó vállalkozása éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt;

c) amelyek Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek, egyéni vállalkozók, egyéni cégek vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező szövetkezetek vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei,

A támogatást igénylőnek a), b), c) pontban szereplő kritériumok mindegyikének meg kell felelnie.

 

Mire pályázhatnak?

  • A Felhívás keretében az alábbi, kizárólag a Felhívás 1. számú szakmai mellékletében felsorolt TEÁOR besorolás szerinti fejlesztésekhez kapcsolódó tevékenységek támogathatóak.
  • A szabad vállalkozási zónának minősülő településeken megvalósuló beruházások a fejlesztendő tevékenység korlátozása nélkül támogathatóak.

Önállóan támogatható tevékenységek:

  • Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása.

A projekt keretében csak a 2. számú melléklet-VTSZ listán feltűntetett VTSZ szám alá tartozó eszközök kerülhetnek beszerzésre - beleértve a tartozékokat is.

Önállóan nem támogatható tevékenységek

  • Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az üzemen belüli építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával.
  • Információs technológia-fejlesztés.
  • Online megjelenés: domain név regisztráció és hozzá tartozó webtárhely, honlapkészítés

A projekt keretében csak a 3. számú melléklet- TESZOR listán feltűntetett szoftverek kerülhetnek beszerzésre

 

Támogatás összege, intenzitása:

  • Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: 5 millió Ft – 25 millió Ft.
  • Azzal a feltétellel, hogy a projekt elszámolható összköltsége nem haladhatja meg a vállalkozás 2015. évi árbevételét!

A támogatás maximális mértéke:
Regionális beruházási támogatás esetén:

  • Közép-Dunántúl régióban megvalósuló projektek esetében a mikro-és kisvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 50%-a, középvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 45%-a;
  • Nyugat-Dunántúl régióban megvalósuló projektek esetében a mikro-és kisvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 45%-a, középvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 35%-a.

Megújuló energia termeléséhez nyújtott beruházási támogatás:
A támogatás maximális mértéke az elszámolható költség 45%-a de legfeljebb a regionális beruházási támogatás keretében igénybe vehető támogatás maximális mértéke.

Csekély összegű támogatás esetén:
Csekély összegű támogatás igénybevétele esetén a támogatás intenzitása nem haladhatja meg a regionális beruházási támogatás keretében igénybe vehető támogatás maximális mértékét.

 

Kötelező vállalások:

A támogatást igénylőnek az a) és b) pontban foglalt feltételeket együttesen kell vállalnia.

a) Éves nettó árbevétel/adóalapba beszámított bevétel növelése

A támogatást igénylőnek vállalnia kell, hogy a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő 2 üzleti évben az éves nettó árbevétel (egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevétel) növekménye:

  • a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő két üzleti év alatt összesen eléri a támogatási összeget

VAGY

  • a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő második üzleti év végére eléri az 5%-ot

VAGY

  • a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő két üzleti év átlagában eléri az 5%-ot

b) Honlapkészítés 

 

 A pályázat elbírálásakor előnyt jelentő szempontok:

  • Nagy növekedési potenciállal rendelkező KKV-k
  • Együttműködő/hálózatosodó KKV-k
  • Innovatív KKV-k,
  • Olyan eszköz gyártására irányul a fejlesztés, amely megújuló energia előállítására szolgáló végtermékbe kerül beépítésre;
  • Támogatást igénylő vállalkozás többségi tulajdonosa nő vagy fiatal;
  • Szabad vállalkozási zónában lévő pályázói székhely;
  • Pályázó mikrovállalkozás.
  • 7 évnél több lezárt üzleti év;

 

Benyújtási határidő:

A támogatási kérelmek benyújtása a társadalmasítási kiírás alapján 2016. november 15, de ez láthatóan csúszik.

 

 A PÁLYÁZATI ELŐMINŐSÍTÉS ezen pályázat esetében rendkívül fontos, kérem amennyiben pályázni szeretne kérjen időpontot előminősítésre a „Kapcsolat” menüpontban megjelölt telefonszámok valamelyikén!

 

Pályázatfigyelés, fejlesztési csomagok, Pályázati audit, pályázati tanácsadás, pályázatírás, Projektmenedzsment, monitoring, Közbeszerzés, Pályázatdoktor, Projekt disszemináció

VIPInfo Kreatív Stúdió - weboldal készítés, honlapkészítés, keresőoptimalizálás, grafikai munkák