Megjelent a várva- várt eszközbeszerzéses pályázat tervezete. Termelési kapacitás bővítés keretében feldolgozóipari KKV-k 25-250 millió Ft támogatási összegre pályázhatnak meghatározott gépekre. A pályázat megjelenése a tervezetthez képest (2016.11.15) biztosan csúszni fog, és a tervezet szövege is változhat, de a pályázatra való felkészülést és az előminősítést a nagy érdeklődésre való tekintettel tanácsos mihamarabb megkezdeni.

 

Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása 

GINOP 1.2.1-16

JELEN TÁJÉKOZTATÓ A PÁLYÁZAT TÁRSADALMASÍTÁS ALATT LÉVŐ FELHÍVÁSA ALAPJÁN KÉSZÜLT, TARTALMA A PÁLYÁZAT TÉNYLEGES MEGJELENÉSE UTÁN VÁLTOZHAT!!

 

Kik pályázhatnak?

Mikro-, kis-, és középvállalkozások

a) amelyek, vagy amelyeknek 50%-nál nagyobb tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozása vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolódó vállalkozása rendelkezik legalább egy lezárt (beszámoló/SZJA bevallással alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele),

b) amelyek, vagy amelyeknek 50%-nál nagyobb tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozása vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolódó vállalkozása éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt.

c) amelyek Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek, egyéni vállalkozók, egyéni cégek vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező szövetkezetek vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei.

A támogatást igénylőnek a felsorolt kritériumok mindegyikének meg kell felelnie!
Ezenkívül a tartalmi értékelési szempontoknál el kell érni minimum 50 pontot! (Előminősítés során kerül megállapításra)

Jogi forma szerint:

a) kettős könyvvitelt vezető jogi személyiségű gazdasági társaságok,

b) SZJA hatálya alá tartozó egyéni vállalkozók, egyéni cégek,

c) szövetkezetek

Jelen felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség.

 

Mire pályázhatnak?

A Felhívás keretében az alábbi, kizárólag a Felhívás 1. számú szakmai mellékletében felsorolt TEÁOR besorolás szerinti fejlesztésekhez kapcsolódó tevékenységek támogathatóak:

Önállóan támogatható tevékenységek

  • Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása.

A projekt keretében csak a 2. számú melléklet-VTSZ listán feltűntetett VTSZ szám alá tartozó eszközök kerülhetnek beszerzésre - beleértve a tartozékokat is.

Önállóan nem támogatható tevékenységek

  • Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, melyek célja a gazdaságitermelési folyamatok és az üzemen belüli építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával.
  • Infrastrukturális és ingatlan beruházás
  • Információs technológia-fejlesztés
  • Új eszközök, gépek beszerzéséhez, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakításához kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzése

A projekt keretében csak a 3. számú melléklet- TESZOR listán  feltűntetett szoftverek kerülhetnek beszerzésre

 

Támogatás összege, intenzitása:

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: 25 millió Ft-  250 millió Ft.

A támogatás maximális mértéke:

Regionális beruházási támogatás esetén:

A támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 50%-a, de legfeljebb:

  • az Észak-Magyarország, az Észak-Alföld, a Dél-Alföld, a Dél-Dunántúl régiókban megvalósuló projektek esetében a mikro-, kis- és középvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 50%-a;
  • a Közép-Dunántúl régióban megvalósuló projektek esetében a mikro-és kisvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 50%-a, középvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 45%-a;
  • a Nyugat-Dunántúl régióban megvalósuló projektek esetében a mikro-és kisvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 45%-a, középvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 35%-a.

Megújuló energia termeléséhez nyújtott beruházási támogatás esetén:

A támogatás maximális mértéke az elszámolható költség:

a) 45%-a, de legfeljebb a regionális beruházási támogatás keretében igénybe vehető támogatás maximális mértéke

aa) Ha a környezetvédelmi beruházási költség a beruházás összköltségén belül külön beruházásként vagy egy már működő létesítmény új, jól azonosítható többletkomponenseként meghatározható

ab) Ha az elszámolható költség az aa) pont szerint nem határozható meg, a támogatott beruházás költségének és egy, a támogatás hiányában hitelt érdemlően megvalósítható hasonló, kevésbé környezetbarát beruházás költségének a különbsége számolható el.

b) 30%-a, ha kisméretű létesítmény esetén nem létezik az ab) pont szerinti hasonló, kevésbé környezetbarát beruházás. A támogatási intenzitás középvállalkozás esetén 10 százalékponttal, mikro- és kisvállalkozások esetén 20 százalékponttal növelhető, amely további 15 százalékponttal növelhető az alábbi régiókban megvalósuló fejlesztések esetén, azonban a támogatás mértéke nem haladhatja meg a regionális beruházási támogatás keretében igénybe vehető támogatás maximális mértékét:

  • Észak-Magyarország,
  • Észak-Alföld,
  • Dél-Alföld,
  • Dél-Dunántúl,
  • Közép-Dunántúl,
  • Nyugat-Dunántúl.

 

Kötelező vállalások:

Éves nettó árbevétel/adóalapba beszámított bevétel növelése

A támogatást igénylőnek vállalnia kell, hogy a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő 2 üzleti évben az éves nettó árbevétel (egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevétel) növekménye:

  • a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő két üzleti év alatt összesen eléri a támogatási összeget;

VAGY

  •  a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő második üzleti év végére eléri az 5%-ot;

VAGY

  •  a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő két üzleti év átlagában eléri az 5%-ot .

 

 A pályázat elbírálásakor előnyt jelentő szempontok:

  • Folyamatosan növekvő árbevétel 2013 év óta;
  • akkreditált klaszter tagság;
  • megvalósult K+F+I pályázatok, szabadalmak;
  • olyan eszköz gyártására irányul a fejlesztés, amely megújuló energia előállítására szolgáló végtermékbe kerül beépítésre;
  • támogatást igénylő vállalkozás többségi tulajdonosa nő vagy fiatal;
  • szabad vállalkozási zónában lévő pályázói székhely;
  • Irinyi Terv által támogatott feldolgozóipari tevékenység;
  • 7 évnél több lezárt üzleti év;
  • a pályázó mikrovállalkozás.

 

Benyújtási határidő:

A támogatási kérelmek benyújtása 2016. november 15-től 2018. november 15-ig lehetséges.

 

A PÁLYÁZATI ELŐMINŐSÍTÉS ezen pályázat esetében rendkívül fontos, kérem amennyiben pályázni szeretne kérjen időpontot előminősítésre a „Kapcsolat” menüpontban megjelölt telefonszámok valamelyikén!

 

Pályázatfigyelés, fejlesztési csomagok, Pályázati audit, pályázati tanácsadás, pályázatírás, Projektmenedzsment, monitoring, Közbeszerzés, Pályázatdoktor, Projekt disszemináció

VIPInfo Kreatív Stúdió - weboldal készítés, honlapkészítés, keresőoptimalizálás, grafikai munkák